VRBNO POD PRADĚDEM | O 7 korun za metr čtvereční více si od ledna příštího roku připlatí nájemci standardního městského bytu ve Vrbně pod Pradědem. O 6 korun za metr čtvereční více si připlatí nájemci za byt se sníženou kvalitou. Navýšení, které 27. června schválili radní, se bude týkat více než 400 bytových jednotek. Navýšení se netýká domů s pečovatelskou službou, vlastníků a budoucích vlastníků bytů v nadstavbách a bytů s vydraženým nájemným.

K poslednímu navýšení nájemného došlo v roce 2020. I přes plánované navýšení zůstává Vrbno městem, kde je nájemní bydlení nejlevnější v okrese. „Jsem si vědom, že to může být pro některé z vás náročné, a chci zdůraznit, že to pro nás nebylo lehké rozhodnutí. Zvýšení bylo nezbytné, abychom mohli pokračovat v udržování a zlepšování našeho bytového fondu. Přesto však Vrbno zůstává městem s nejlevnějším nájemným v okrese, a toto zvýšení je ve srovnání s jinými městy minimální,“ řekl starosta Petr Kopínec. Výše nájmu za opravené byty, které se přidělují obálkovou metodou, je až na Rýmařov vyrovnaná, cca 80 korun za metr čtvereční. Neznamená to však, že i ostatní města přidělují obálkovou metodou jen opravené byty.

Nájemníci, kterých se navýšení týká, obdrželi v průběhu měsíce září 2023 do schránek návrh na zvýšení nájmu bytu pronajímatelem. Po jeho podpisu, prosíme, abyste vrátili jedno vyhotovení zpět. Můžete jej doručit na podatelnu Městského úřadu, do schránky před Městským úřadem nebo poštou.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem