HORNÍ ŽIVOTICE | V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Bruntále ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže dvěma osobám z Bruntálska, a to třicetiletému muži a šestatřicetileté ženě. Společně se vloupali do jedné ze zahradních chatek v obci Horní Životice a odcizili pytel brambor a několik PET láhví minerálních vod.

Foto: ilustrační Policie ČR

„Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak shora jmenovaní se okolo třinácté hodiny odpolední dne 5. ledna letošního roku společně vloupali do jedné ze zahradních chatek v obci Horní Životice a odcizili pytel brambor a několik PET láhví minerálních vod,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Poškozenému majiteli chaty tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 500 korun. „Obě výše uvedené podezřelé osoby byly chvíli po svém protiprávním jednání majetkového charakteru zadrženy službu konající policejní hlídkou nedaleko místa činu a po provedených nutných procesních úkonech byly propuštěny na svobodu. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů, ” sdělil závěrem Černohorský.