BRUNTÁL (FOTO, VIDEO) | Přes silnici za Bruntálem přeběhl vlk. Z jedoucího auta ho natočila kamera. Výskyt vlka potvrdil i odborník na šelmy. Podívejte se na video a fotografie!

Foto: STA Bruntálsko, Zuzana Konečná

V úseku silnice I/45 z Bruntálu směrem na Valšov ve čtvrtek 24. listopadu 2022 okolo 16.30 hodin přes vozovku přeběhl vlk. „Když jsem v podvečer jela autem z Bruntálu směrem na Valšov, tak asi půl kilometru za městem přeběhl přes cestu tam a zpět vlk, který kulhal na pravou přední tlapu. Odběhl pak zpět směrem ke kolejím. Událost jsem oznámila na bruntálskou policii, ať o tom ví. Pokud je zraněný, tak může být i nebezpečný,“ komentovala mimořádnou událost Zuzana Konečná z Moravského Berouna, která jela domů ze svého zaměstnání v Bruntále.

Výskyt vlka potvrdil také odborník na šelmy. „Jedná se o vlka. Jednotlivá zvířata se mohou objevit prakticky kdekoliv v ČR. V minulosti se už vlk opakovaně na Bruntálsku vyskytl, vždy ale spíše územím jen procházel, trvalý výskyt smečky tu zatím doložen nebyl,“ potvrdil výskyt vlka odborník na šelmy Miroslav Kutal z Mendelovy univerzity v Brně a koordinátor Hnutí DUHA Šelmy.

Podívejte se na fotografie a video!

Foto: STA Bruntálsko, Zuzana Konečná