ČR | Ve středu na ranním jednání vlády se hovořilo o možnosti uzavření dosud otevřených mateřských a základních škol, řekl ministr školství Robert Plaga.

Foto: Vláda ČR

Mateřské školy jsou nyní otevřeny, tak jako první a druhé třídy základních škol a také speciální školy. “Dlouhodobě upozorňuji na to, že školy nesou náklady brzdění epidemie víc, než je nutné. Budu rád, když konečně i další členové vlády pochopí, že školy se mají zavírat jako poslední. Není možné nezavést povinné testování a nošení ochranných pomůcek ve firmách a omezovat zase a znovu pouze školy,” sdělil ministr školství Plaga.

„Závěry dnešní vlády nejsou radostné. Situace je dramatická. Kromě britské mutace máme i jihoafrickou mutaci. Opatření musíme upravit či zpřísnit, pokud to neuděláme, příští dva týdny nás čekají obrovské problémy ve zdravotnictví,” sdělil Andrej Babiš.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.