BRUNTÁL | (FOTO) Zatímco základní školy zahájí výuku na prvním stupni od pondělí 25. května, tři bruntálské mateřské školy se pro děti otevřou už o týden dříve, v pondělí 18. května. Návrat dětí však bude vyžadovat dodržování přísných hygienických opatření, na které se v těchto dnech školy i školky pečlivě připravují.

 

Do intenzivních příprav jsou zapojeni jak zaměstnanci samotných škol, tak města a dalších jeho organizací. Mimo jiné je třeba uspořádat prostory a vydezinfikovat je, včetně zařízení. Městští hasiči v těchto dnech například provádějí dezinfekci venkovních areálů všech bruntálských mateřinek (viz fota). Město pomáhá s pořízením teploměrů, ochranných pomůcek, dezinfekčních roztoků i dávkovačů.

„Všichni to zvládají skvěle. Je třeba ocenit odpovědný přístup a nasazení všech ředitelů a ředitelek, pedagogických i nepedagogických pracovníků. Není to jednoduchá situace, ale o to více se všichni snaží perfektně ji zvládnout a vycházejí s porozuměním vstříc všem požadavkům ze strany města i ministerstva školství,“ uvedla místostarostka města Ing. Hana Šutovská, která má na starosti mj. oblasti školství a správy majetku města. Věří, že takový přístup je příslibem úspěšného zvládnutí i příštích náročných dnů.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.