ČR | Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes představil matici opatření PES v oblasti školství. Od středy se vrací do lavic první a druhé třídy základních škol. Pokud se bude epidemiologická situace v Česku i nadále zlepšovat, mohl by se do škol vrátit celý první stupeň, deváťáci a maturanti na prezenční výuku.

Foto: Vláda ČR

„To finální rozhodnutí k otevírání i zavírání škol není u nás ani nikde ve světě na ministerstvu školství ale na ministerstvu zdravotnictví. Středeční částečné otevření je výsledkem spolupráce obou ministerstev,“ sdělil na tiskové konferenci ministr školství Robert Plaga.

Pokud bude pozitivní vývoj epidemie, čtvrtý stupeň systému PES by do škol vrátil žáky až po páté třídy a deváťáky s maturanty. „Budou redukovány kontakty, protože druhý stupeň by se vrátil v rotační výuce. Prioritní jsou závěrečné ročníky, takže se při čtvrtém stupni do škol vrátí prezenčně deváté ročníky, stejně jako maturanti. Co se týká středních škol, tam se bude ve čtvrtém stupni vracet praktická výuka za striktních omezení počtu do 20 lidí,“ sdělil ministr Plaga.

„Tabulka je výsledkem spolupráce mezi ministerstvy školství a zdravotnictví a zohledňuje priority české vzdělávací soustavy,“ řekl ministr školství na dnešní tiskové konferenci k představení materiálu.

Opatření PES v oblasti školství ke stažení ZDE

Zdroj: MŠMT

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.