KRNOV | K největším akcím patří rekonstrukce elektroinstalací, které se týkají hned tří mateřských škol: MŠ Mikulášská (1 500 000 Kč), MŠ Karla Čapka, 1. etapa (1 700 000 Kč), MŠ Jiráskova, 2. etapa (1 800 000 Kč).


Také v ostatních mateřských školách bude v létě živo. Kromě výmalby vnitřních prostor nebo výměny podlahových krytin je čekají třeba renovace hracích prvků v zahradách, přestavby šaten či kanceláří, výměny dveří, opravy plotů či rekonstrukce WC.

Výmalba a drobné opravy se týkají i základních škol. V ZŠ Dvořákův okruh navíc renovují podlahy ve třech učebnách a rekonstruují bezbariérové WC, v ZŠ Smetanův okruh vznikne nové schodiště u šaten prvního stupně a nájezdová rampa pro bezbariérový přístup do školy ze školního dvora. V ZŠ Žižkova dokončují přírodní zahradu a zázemí pro přípravnou třídu.
Pozadu nezůstávají ani školní jídelny. V případě budovy zařízení školního stravování v Žižkově ulici dochází k výměně dlažby před hlavní vchodem, opravám soklu a zednickým pracím ve varně a skladových prostorách, chystá se také posílení rozvodu slaboproudu. Téměř milion korun se chystají investovat ve školní jídelně na náměstí Hrdinů do pořízení nového bojlerového konvektomatu.

Zatímco ve školách a jídelnách opravy probíhají bez přítomnosti jejich uživatelů, v městské knihovně, která je i v době prázdnin otevřena veřejnosti, je plánování oprav trochu složitější. Přesto již zahájili hloubkové čištění podlahových ploch a připravují opravu vstupu do knihovny.

Zdroj: MěÚ Krnov

Foto: Měú Krnov

Foto: Měú Krnov

 

 

top