VRBNO POD PRADĚDEM | V úterý 13. února prošel městem Vrbnem pod Pradědem veselý masopustní průvod masek. Děvčátka a chlapci z obou vrbenských mateřských škol i s učitelkami a některými rodiči oblékli nejroztodivnější masky a nabízeli sladké koláčky.

Foto: Alena Kiedroňová

Před radnicí vytancoval medvěd starostku Květu Kubíčkovou, ta společně s místostarostkou Pavlou Müllerovou naplnila dětem košíčky bonbónky. Odpoledne masopust pokračuje ve 14 hodin na kluzišti.

Na masopust po vrbensku se přijeli podívat také přátelé z partnerského polského města Glogówku, vedení burmistrem Andrzejem Kalamarzem. Předškoláci z tohoto města také dostali pozvání na odpolední masopustní maškarní bruslení. Spolupráce mateřských škol obou měst je nejlepším důkazem rozvíjejících se vztahů obyvatel partnerských měst a je uváděna jako snad nejlepší příklad už více než patnáctiletého partnerství měst ve česko-polském příhraničí.

Vrbno pod Pradědem nemá mnoho historických tradic lidových slavností, proto masopust je vděčně přijímán jako nově vytvořená tradice. Těší se na něj jak předškolní děti, tak učitelky mateřských škol a také rodiče a prarodiče. Dlouhé dny dopředu se malují a vystřihují či šijí masky, aby byly rok od roku barevnější a veselejší. Starostka Květa Kubíčková dala veselému průvodu masek svolení tropit po celý jeden den ve Vrbně pod Pradědem veselé lumpačiny a ve slunečném dni potěšit obyvatele i návštěvníky města.

Zdroj:MěÚ Vrbno pod Pradědem