OSOBLAŽSKO | Škodu minimálně 10 milionu korun způsobil požár, který vznikl v noci ze čtvrtku na pátek 17. února 2023 v objektu bývalého statku v místní části Pitarne ve Vysoké na Osoblažsku, který aktuálně sloužil jako výrobní hala. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. U požáru došlo k lehkému zranění jednoho hasiče.

Foto: HZS MSK

„Operační středisko hasičů přijalo informaci o požáru bývalého statku ve 3:36 hod. Na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic Krnov a Bruntál posílené o pět jednotek dobrovolných hasičů z Jindřichova, Města Albrechtice, Třemešné, Osoblah, Krnova a jednotkou podnikových hasičů Krnovských opraven a strojíren. Na místě zásahu byla přítomna i Policie ČR,” informovala Kamila Langerová, tisková mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Hasiči po příjezdu lokalizovali dvě ohniska požáru, jedno na střeše a další pak ve vzduchotechnice objektu. „Pro likvidaci požáru hasiči nasadili dva vodní proudy a byla využita i automobilová plošina pro hašení zasažené střechy objektu. Hasiči dostali požár pod kontrolu během hodiny, další hodinu pak trvala jeho celková likvidace. Po ukončení zásahu prováděla jednotka dobrovolných hasičů z Třemešné, po dobu dvou hodin, dohledovou činnost, aby nedošlo k opětovnému rozhoření,” sdělila dále mluvčí.

Předběžná škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 10 miliónů korun a jeho příčina je v současné době v šetření. Během zásahu došlo k lehkému zranění jednoho ze zasahujících hasičů. Toto zranění si nevyžádalo nutnost transportu do nemocničního zařízení.

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK