DVORCE (FOTO) | V sobotu 19. prosince 2020 v časných ranních hodinách zasahovalo pět hasičských jednotek u požáru střechy dvojdomku v obci Dvorce na Bruntálsku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena minutu před půl třetí ráno. K zásahu byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK Bruntál a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Lomnice, Budišov nad Budišovkou, Dvorce a z Olomouckého kraje hasiči z Moravského Berouna.

„Po příjezdu prvních jednotek k požáru byla již střecha objektu zasažena plameny, hořelo v podkroví i v prvním nadzemním podlaží. V domě se naštěstí nikdo nenacházel – všichni budovu stačili bezpečně a včas opustit,” sdělil Jakub Kozák, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje

„Lokalizovat požár se několika vodními proudy v dýchací technice zvenku i zevnitř objektu podařilo sedm minut po čtvrté hodině ranní, zcela zlikvidovat až po půl sedmé. Velitel zásahu ponechal na místě na dohled dva vozy místní dobrovolné jednotky. Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda byla vyšetřovatelem na místě předběžně odhadnuta na 2 miliony korun,” sdělil Kozák závěrem.