VÁCLAVOV U BRUNTÁLU | Šest jednotek hasičů zasahovalo v noci na čtvrtek 9. září 2021 v obci Václavov u Bruntálu, místní části Horní Václavov, u požáru rozestavěného třípodlažního rekreačního objektu, olemovaného lešením. Předběžná odhadovaná škoda zřejmě přesáhne hranici 10 milionů korun. Nikdo nebyl zraněn. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Foto: HZS MSK

„Vzhledem k tomu, že jde především o dřevěné a sendvičové konstrukce, může zde silně ohněm poškozený objekt pomalu dohořívat – pod kontrolou střídajících se jednotek hasičů – ještě několik hodin i dní. Jde naštěstí jen o slabé hoření uvnitř sendvičových stěn,” informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Operační středisko hasičů bylo o požáru rekreačního objektu informováno dvě hodiny po středeční půlnoci. Na okraj Horního Václavova ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bruntál a Rýmařov, společně s nimi čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Václavov u Bruntálu, Bruntál, Dolní Moravice a Břidličná.

„Už při jejich příjezdu hořel celý rozestavěný objekt silným plamenem. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za tři hodiny, pak se pokračovalo v likvidaci jednotlivých ohnisek. Byla využita i hasičská výšková technika – automobilová plošina AP 40 MB Econic Bumar ze stanice HZS MSK v Bruntálu,” sdělil závěrem mluvčí.

Foto: HZS MSK