BRUNTÁLSKO | Profesionální hasiči z Bruntálu (HZS MSK) zasahovali v pátek 2.9.2022 dopoledne ve Starém Městě, místní části Nová Véska (okres Bruntál), u nehody traktoru (s čelním nakladačem a zadním vlekem) a osobním automobilem VW Passat, v nichž jeli vždy dva cestující. Zranění (mj. na nohou) utrpěla seniorka z osobního automobilu, byla převezena vrtulníkem LZS do nemocnice. Tři osoby vyvázly bez zranění.

Foto: HZS MSK

„Nehoda se stala v pátek kolem půl desáté dopoledne. Hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Bruntálu sem přijeli třemi vozidly, mj. s vyprošťovacím automobilem na podvozku Tatra 815,”uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela

„Zajistili místo nehody a zabezpečili obě vozidla před případným požárem. Pomohli s transportem seniorky do vrtulníku. Na únik provozních kapalin (oleje) z obou vozidel použili hasiči nasákavý sorbent, který později uklidili. Jejich vyprošťovací speciál odtáhl traktor mimo silnici,” sdělil mluvčí závěrem.

„V půl desáté spěchal bruntálský tým rychlé zdravotnické pomoci a vrtulník LZS z Olomouce k další nehodě, a to do starého Města. Při nárazu automobilu do vlečky traktoru se vážně zranila jednasedmdesátiletá žena. Utrpěla poranění hrudníku a dolní končetiny. Po uložení do podtlakové matrace a nitrožilním podání léků ji letečtí záchranáři přepravili do traumatologického centra FN Olomouc,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

Foto: HZS MSK