SLEZSKÉ PAVLOVICE | Ve Slezských Pavlovicích na Osoblažsku vládne politická krize a vzájemné spory. Nedomluvili se na vedení obce. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva nesložili slib nově zvolení zastupitelé. V obci se budou muset vyhlásit nové komunální volby. 

Foto: STA Bruntálsko

Do kritické situace se dostali ve Slezských Pavlovicích na Osoblažsku. Letos už nestihnou schválit rozpočet obce na další rok 2019 ani rozhodovat o zásadních krocích, kam bude směřovat obec v dalším čtyřletém volebním období.

Na ustavujícím zasedání místního zastupitelstva, které se konalo ve čtvrtek 1. listopadu 2018, nesložili slib tři zastupitelé (Tomáš Kotásek, Petra Badurová a Emília Kopalová). Rezignaci podali také dva zastupitelé (Lenka Drozdová, Věra Rejdová) a dva náhradníci (Růžena Štablová a Renáta Ligocká) z Budoucnosti Pavlovic.

Situaci potvrdila i současná starostka Slezských Pavlovic Lenka Drozdová (SNK Budoucnost Pavlovic). „Situace je nyní taková, že všichni zastupitelé složili mandát,“ sdělila starostka Drozdová.

„Ještě nevím, kdy přesně nové volby budou. Ale dle informací z ministerstva vnitra, lednové volby, které se mají konat 26. ledna 2019 se týkají pouze obcí, které mají v současné době správce. Nás se to ještě týkat nebude. Pouze možná vyhlášení nových mimořádných voleb. Prozatím ještě budu já jako dosavadní starostka a dosavadní místostarosta s omezenou pravomocí,“ sdělila Drozdová.

„Paní Drozdová dala prohlášení a slib do televize a do novin, že neodstoupí. Na ustavujícím zasedání, se stalo to, že nám oznámila svou rezignaci i její další tři z kandidátky,“ informovala Petra Badurová, která získala mandát zastupitelky za stejné sdružení nezávislých kandidátů, za které kandidovala jako lídryně i tamní starostka Lenka Drozdová.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfka zpravodajství.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.