SLEZSKÉ PAVLOVICE (FOTO) | Do Slezský Pavlovic na Osoblažsku zavítal prezident ČR Miloš Zeman. Na setkání s místními občany jim poděkoval za podporu v letošních prezidentských volbách.

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

Foto: Zdeňka Spurná

Prezident ČR Miloš Zeman, kterého doprovázel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, přijel do Slezských Pavlovic na Osoblažsku. Stalo se tak ve čtvrtek 17. května 2018 odpoledne. U vstupu do kulturního domu ho přivítala místní starostka Lenka Drozdová. Dále pak prezident jednal se starosty obcí a podnikateli, nakonec se setkal s místními občany, kterým poděkoval za významnou podporu v letošních prezidentských volbách.

„Chtěl bych vám především poděkovat za 89,6 procenta. To je rekord v Moravskoslezském kraji. Jsem za to vděčný a myslím si, že člověk má splácet své dluhy, a to nejenom tím, že do té vítězné obce přijede, ale že se skromně a pokorně zeptá, v čem by alespoň trochu mohl přispět,“ děkoval občanům prezident ČR Miloš Zeman.

Návštěvu prezidenta místní i přespolní občané hodnotili kladně. „Je to jediný prezident, který umí poděkovat za podporu a zavítat až za námi na Osoblažsko. Žádný jiný prezident nás ještě v poslední době tu v obci nenavštívil. Je to od něj pěkné,“ komentoval návštěvu prezidenta ČR ve Slezských Pavlovicích Karel Tichavský z Města Albrechtic.