MĚSTO ALBRECHTICE | Manžel jedné radní ve Městě Albrechticích na Krnovsku fyzicky napadl tamního zastupitele Dušana Libo, zvoleného za hnutí ANO 2011. Případ vyšetřují policisté.

Foto: MěÚ Město Albrechtice

Ve Městě Albrechticích na Krnovsku došlo ke slovní rozepři mezi manželem jedné z radních a místním zastupitelem Dušanem Libo. Tamní zastupitel byl nakonec mužem fyzicky napaden.

„Přišel manžel radní Města Albrechtic a začal mě slovně napadat. Po výměně slovních názorů mě nakonec i fyzicky napadl,“ popisoval situaci Dušan Libo. K události došlo u jeho zahrady domu na příjezdové cestě v úterý 25. února 2020 večer.

Případ potvrdil i mluvčí bruntálské policie René Černohorský. „Včera v 18 hodin bylo oznámeno na Obvodním oddělení Policie ČR Město Albrechtice, že na zahradě rodinného domu došlo k napadení. Na místě došlo nejprve ke slovní rozepři mezi dvěma muži. Poté jeden z mužů měl druhého udeřit do obličeje.“

Zastupitel Dušan Libo nyní má podlitiny v obličeji a stále ho bolí hlava. „U lékaře jsem byl. Z lékařského hlediska jsem v pořádku. Nahlásil jsem to i na policii, která to vyšetřuje,“ dodal Libo.

„V současné chvíli je celá záležitost prošetřována jako přestupek proti občanskému soužití. Probíhají výslechy všech zúčastněných a svědků. Po předložení lékařské zprávy a v případě prošetření, že se skutková podstata změní, může se záležitost překvalifikovat na trestný čin ublížení na zdraví,“ konstatoval policejní mluvčí Černohorský.

Proč k potyčce došlo, koluje ve Městě Albrechticích hned několik variant. Motivem činu může být zakázka okolo příjezdové cesty, kterou potvrdil i zastupitel Dušan Libo, anebo i záležitosti okolo místního golfového clubu. Na potyčku redakci zpravodajství STA Bruntálsko upozornila jedna čtenářka.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.