TŘEMEŠNÁ | Zpráva o připravovaném vystoupení pěveckého sboru ZŠ Třemešná s názvem Labyrinth přilákala do sálu kulturního domu v Třemešné mnoho návštěvníků. Vystoupení se uskutečnilo v úterý 19. prosince 2017. Na úvod před vystoupením sehráli žáci 3. a 5. třídy divadelní představení s názvem Vánoční legenda.

Foto: Rostislav Kocián

„S očekáváním věci budoucích přišli návštěvníci, které zaujala zpráva o připravovaném vystoupení pěveckého sboru ZŠ Třemešná s názvem Labyrinth. A očekávání nebyla malá. Prý osmdesátičlenný sbor? Co to bude, a jak to bude znít? Na úvod před vystoupením sehráli žáci 3. a 5. třídy divadelní představení s názvem Vánoční legenda. A pak to přišlo, a znělo to moc hezky, a děti byly neskutečně spontánní,“ sdělil starosta Třemešné Rostislav Kocián.

Labyrinth představil posluchačům směs písní různých žánrů.  „Čeština se občas provázala s angličtinou, nečekaně pro mnohé zazněla i píseň v jazyku menšiny, pro kterou jsou housle jako hudební nástroj populární. Do všech písní daly děti své vnímání hudby a rytmu. Píseň věnovaná dědečkům, a poté píseň věnovaná maminkách, ovlhčily zatraceně hodně oči některým přítomným. Stačí-li posluchač vnímat obsah textu, a přitom má možnost sledovat jiným smyslem snahu, která se právě zrodila před ním, je o úspěchu rozhodnuto. Děkujeme všem, kteří se na přípravě tohoto zážitku podíleli,“ řekl závěrem Kocián.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.