KRNOV | Krnovské koupaliště, které se veřejnosti po rekonstrukci poprvé otevřelo v pátek 3. srpna dopoledne, má za sebou první zatěžkávací zkoušku. Jen v pátek a v sobotu ho každý den navštívilo kolem dvou a půl tisíce osob, celkem to bylo za první tři dny provozu téměř šest a půl tisíce lidí.

Foto: MěÚ Krnov

„Rekordní návštěvnost nás nepřekvapila. Na bezpečnost dohlíželo nepřetržitě pět plavčíků, včetně dozoru na skluzavce, tobogánu a lezecké stěny se sítí. Další zaměstnanci zajišťovali provoz v pokladně, nepřetržitý úklid především sociálních zařízeních a provoz minigolfu,“ sdělil vedoucí sportovních a rekreačních zařízení Vladislav Skopal z Technických služeb Krnov, které koupaliště provozují.

Voda v plaveckém bazénu měla teplotu od 26,5 °C do 27 °C, v dětském se pohybovala od 25 °C do 26 °C. Podle provozovatele se díky kvalitní filtraci vysoká návštěvnost na kvalitě vody nijak negativně neprojevila. „Měli jsme ovšem problémy s některými neukázněnými návštěvníky, které se týkaly dodržování zákazů kouření a koupání výhradně v plavkách, přestože jsou tyto informace zveřejněny u vstupu na koupaliště a také u bazénů. Plavčíci, kteří mají důležitější povinnosti, tak museli upozorňovat na porušování pravidel,“ doplnil Vladislav Skopal s tím, že někteří návštěvníci i přes zákaz šplhali na horní část lezecké stěny a nebezpečnými skoky ohrožovali sebe i ostatní.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.