MSK | Kvůli uzavření škol v souvislosti s nákazou koronavirem budou v Moravskoslezském kraji jezdit autobusy podle letních prázdninových jízdních řádů. Lidé budou muset počítat s menším počtem spojů, samozřejmě nebudou vypravovány ani prázdninové turistické linky. Omezení příměstské autobusové dopravy začne platit od pondělí 16. března. Zároveň dopravci v autobusech dbají na důslednější hygienická opatření.

Foto: Zdenka Spurná

„Domluvili jsme se s dopravci na zavedení prázdninového režimu. Nemá smysl, aby vozili prázdné autobusy a zvyšovaly se tak ztráty na tržbách. Dopravci, kteří zajišťují veřejnou autobusovou dopravu v Moravskoslezském kraji už teď častěji a intenzivněji čistí a dezinfikují interiéry vozidel. Budou v tom samozřejmě pokračovat. Chceme tak ochránit nejen cestující, ale také řidiče,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka s tím, že změny se netýkají železniční dopravy. „Vlaky budou v Moravskoslezském kraji jezdit standardně,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Dodal, že jízdní řády autobusů platné od 16. března cestující najdou v Centrálním informačním systému o jízdních řádech, ve vyhledávačích spojení a na webových stránkách www.kodis.cz.

„Do všech těchto systémů budou aktuální jízdní řády doplňovány postupně. Ve vyhledávačích spojení je cestující najdou od sobotního rána, těsně po páteční půlnoci,“ upozornil náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Zdroj: MSK