BRUNTÁL | Pozvání do Městské knihovny v Bruntále si vždycky vážíme a rádi knihovnu navštěvujeme. Dnešní čtvrteční dopoledne 6. října se těšíme na besedu a tvůrčí dílnu s paní spisovatelkou a ilustrátorkou v jedné osobě – Lucií Seifertovou. Celý čtvrtý ročník doprovází členové čtenářského klubu na II. stupni, kteří si takovou akci přece nemohou nechat ujít.

Foto: Natálie Řehulková

V knihovně nás velmi mile uvítali knihovníci i knihovnice, připravili k prohlédnutí téměř všechny knihy naší autorky. V novém prostředí se informace daleko lépe vstřebávají, navíc zajímavosti o psaní a výtvarné činnosti nás nadchnou a jen posloucháme. A také se díváme, protože nám známé Dějiny udatného národa českého jsou prostě skvělé. Dnešní téma Lovci mamutů se hodí čtvrťáčkům do výuky, nám starším lehké připomenutí také neuškodí.

Prohlížíme si knížky, opakujeme dějiny a také se učíme leporelo vytvořit. Každý podle sebe, svého uvážení, své fantazie a znalostí… Za chvíli se nám pod rukama vyjeví mamuti, pravěcí lidé, ohniště a jeskyně. Máme možnost zakoupení knihy Tajemná Praha, Pražský hrad, Hrady a zámky, Golem, Tajemná Ostrava, Tajemná Opava, O králi Karlovi a spoustu dalších. Také deskové hry se dají skvěle využít k zábavě i poučení. Prostě historie podaná poutavě a hlavně obrázkově a jednoduše. Hned máme na vlastivědu a dějepis jiný pohled.

Jen neradi opouštíme knihovnu, ale loučíme se s paní spisovatelkou s tím, že třeba napíše knihu také o našem krásném městě s názvem Tajemný Bruntál. Nebo by se mohla jmenovat jinak? Máte nějaký nápad?

Autor: Za žáky třídy IV. A, IV. B, IV. C a čtenáře z klubu napsala Natálie Řehulková