BRUNTÁL | Oblíbené městské slavnosti Dny města Bruntálu se letos v červnu konat nebudou. Dva dny festivalových vystoupení hudebních kapel, bavičů a tanečníků byly naplánovány na pátek a sobotu 18. a 19. června. Vzhledem k pandemii koronaviru a s tím spojenými opatřeními, kdy není ani na konci dubna jasné, za jakých podmínek by mohly venkovní akce v červnu probíhat, rozhodla rada města 27. dubna o tom, že letošní Dny města ruší.

Přípravný tým z oddělení kultury po loňském zrušení Dnů města věřil, že letošní oslavy se uskuteční a k tomu probíhaly veškeré přípravy pro jejich uskutečnění. Rozhodnutí bere mimo jiné ohled také na návštěvníky slavností a co nejmenší riziko jejich nákazy.

Rozhodnutím o zrušení Dnů města Bruntálu se automaticky ruší i příjem přihlášek ke stánkovému prodeji během těchto slavností.

„Mrzí nás, že se tradiční dny města opět zrušily. V tuto chvíli odvoláváme i pozvání hostů z našich partnerských měst, a neumím si představit situaci, kdy by vzhledem k omezením byla stanovena maximální kapacita například na 300 návštěvníků. Chtěla bych vzkázat všem divákům a posluchačům, že nám velmi chybí. Nechceme ohrozit jejich zdraví, ani zdraví účinkujících a proto rozhodnutí rady přijímáme s pochopením,“ řekla vedoucí oddělení kultury Alena Pajkošová.

Pro příští rok je termín Dnů města Bruntálu stanoven na 17. a 18. června 2022. Se všemi aktéry, kteří měli letos účinkovat se organizátoři pokusí domluvit přeložení vystoupení na příští rok.

Zdroj: MěÚ Bruntál

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.