KRNOV | Řada školních budov se potýká se vzlínající vlhkostí. Sanační opatření se proto realizují v mateřských školách na náměstí Míru (695 313 Kč) a v Mikulášské ulici (1 068 689 Kč), v nebližší době bude vyhlášeno zadávací řízení na zhotovitele druhé etapy odvlhčení objektu MŠ Gorkého (cca 3 500 000 Kč).

Foto: Pixabay

Na zrekonstruované hygienické zařízení se mohou těšit žáci, kteří se stravují ve školní jídelně v Žižkově ulici (531 969 Kč), děti docházející do mateřských škol v ulicích Hlubčické (2 467 103 Kč) a Svatováclavské (205 617 Kč). Zázemí kuchyně se rekonstruuje v Mateřské škole Jiráskova (215 434 Kč). U základní školy v Žižkově ulici bude doplněno hřiště vedle školní jídelny o nové herní prvky (239 696 Kč) a na školním hřišti dostane umělý povrch multifunkční plocha určená pro tenis, florbal a další sporty (výběr dodavatele zatím není uzavřen, náklady se odhadují na 1,3 milionu korun).

V mateřské škole v Albrechtické ulici zase stavbaři vyměňují okna a dveře v obvodovém zdivu (717 531 Kč). „Jde o první krok k celkovému zateplení objektu. O prázdninách, kdy není škola v provozu, budou vyměněny výplně otvorů ve vnějším plášti budovy a parapety, na podzim bychom pak chtěli objekt zateplit a opatřit novou fasádou,“ upřesnila vedoucí.

S velkým stavebním zásahem se v současnosti vypořádává základní škola na Dvořákově okruhu, kde se buduje nový rozvod domovního vodovodu, na který budou kromě výtokových míst napojeny i požární hydranty. „Zároveň bude vyměněno i splaškové odpadní potrubí vedené ve zdech souběžně s novým stoupacím potrubím domovního vodovodu. Práce přijdou na 2,2 milionu korun,“ uzavřela Klára Hazuchová.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.