MSK, MALÁ MORÁVKA, KARLOV POD PRADĚDEM | Vzhledem k negativně laděným a velmi zavádějícím komentářům na sociálních sítích i jejich citacím v některých mediích, považuje Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje za nutné uvést na pravou míru základní informace o události, která se odehrála v sobotu 23. února 2019 ve Ski areálu Karlov. Záchranáři tak reagují například na facebookový příspěvek Lucie K.

Foto: STA Bruntálsko, Facebook Lucie K., ZZS MSK

Tisková zpráva mluvčího ZZS MSK Lukáše Humpla:

O pádu devětačtyřicetiletého muže ze sedačkové lanovky, a to i s konstrukcí sedačky, byli operátoři ZZS MSK informováni tři minuty po sobotní třinácté hodině. Členové Horské služby Jeseníky dispečerům ZZS oznámili, že k pádu došlo z výšky 3-4 metrů a u postiženého se může jednat o poranění dolní končetiny a pánve.

Vzhledem k okolnostem a skutečnosti pádu z výšky i doporučeným postupům, operátoři záchranné služby vyslali na pomoc nejen pozemní posádku, ale také vrtulník LZS z Ostravy. K pacientovi dorazila nejprve skupina rychlé zdravotnické pomoci, a to v čase 13:21 hodin, tedy patnáct minut od převzetí události operačním střediskem. Následně v 13:35 hodin dosedl na místě i ostravský vrtulník.

Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl muž po pádu lanovky sám dojít za doprovodu svých známých do restaurace ski areálu, odkud byla teprve s časovým skluzem informována policie a horská služba. První, kdo muže ošetřoval, byli právě její členové a horská služba také následně po 13. hodině kontaktovala zdravotnickou záchrannou službu.

Pacient byl při vědomí a mimo ohrožení života. Záchranáři jej uložili do vakuové matrace. Zasahující lékař nevyloučil možné vnitřní poranění, a proto byl vrtulníkem přepraven do ostravské Fakultní nemocnice.

Zásah zdravotnické záchranné služby proběhl plně profesionálně a zcela v zákonných limitech, pokud jde o rychlost příjezdu k pacientovi. ZZS MSK rozhodně a naprosto jednoznačně odmítá veřejně dostupné a negativně vyznívající komentáře směrem k tomuto zásahu.

Facebookový příspěvek Lucie K.:

Foto: Facebook Lucie K.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.