KRNOV | Krnovská porodnice připravila další novinku pro rodiče novorozenců. Tentokrát jde o zapůjčení monitoru dechu až na půl roku zdarma. První maminka, která v květnu porodila v krnovské porodnici, už využila tuto novou nabídku. 

Foto: SZZ Krnov

Monitor dechu je certifikovaný zdravotnický prostředek pro sledování dechu dítěte. Mamince ho v porodnici představil zástupce dětského oddělení Mgr. Josef Lhoťan, MBAce. 

Všem maminkám, které se rozhodnou přivést miminko na svět v krnovské porodnici, od května nabízíme novou službu: poskytnutí monitoru dechu na půl roku zdarma. Základem je podložka do dětské postýlky, na které miminko leží, a jednotka vyhodnocující frekvenci jeho dechu. Velmi citlivé senzory v podložce nepřetržitě monitorují dech miminka. Akustický a světelný signál včas upozorní rodiče na případné změny dýchání. Nemocnice nabízí zapůjčení monitoru dechu na půl roku zdarma a pak je možné zápůjčku prodloužit za poplatek 200 Kč měsíčně,“ představil Mgr. Josef Lhoťan monitor dechu Nanny, kterému se mezi rodiči a zdravotníky lidově přezdívá „Nanynka“. Krnovská porodnice má k dispozici úplně nové „Nanynky“. Jejich spolehlivost garantuje certifikace.

Foto: SZZ Krnov

Zdroj: SZZ Krnov