KRNOV | Poznáte památky, vystoupáte do některé z věží, třeba zvládnete vyluštit i nějaký quest nebo se vydáte na dobrodružnou výpravu s Cvilínkem.

Foto: Plakát akce

A co vám můžeme nabídnout?

Zábava:
1) Pro ty nejmenší máme pracovní listy, kde můžete kreslit i luštit hádanky. Na druhé straně je stolní hra. Nabízíme hned čtyři druhy.

2) Cvilínkův poklad a Krnovský quest, to jsou dvě hledačky centrem města. Každý luštitel obdrží od nás pracovní skládačka a tužku. A hurááá poznávat město a luštit hádanku. Na ty úspěšné čeká někde odměna. Zatím to zvládli všichni, tak proč ne vy.

3) Dobrodružný průvodce Krnovem nabízí zábavu nejen na jeden den školního výletu, ale určitě můžete pokračovat i o prázdninách. V infocentru je k dostání zdarma. Pracovní sešit vás provede třemi okruhy města, každý je jinak dlouhý, budete sbírat nálepky a luštit hádanky. Opět jsou připraveny odměny a zde dokonce tři. Za každý okruh získáte jinou.

4) Šifrovací hra je určena pro skupiny fakt chytrých hlaviček a určitě je třeba mít v týmu dospěláka. Ke hře je nutno zakoupit za 150 Kč pracovní sešit a zaregistrovat se přes mobil a můžete vyrazit luštit a soutěžit. Tohle je opravdu výzva.

Památky, věže a vyhlídky:
1) Radniční věž – skupinová prohlídka pro max. 15 osob, která trvá 30 minut. Vstupné je 15 Kč děti, 30 Kč dospělí. Doporučujeme předem si rezervovat v infocentru.

2) Prohlídka kostela sv. Ducha – skupinová prohlídka s poslechem varhan pro minimálně 10 osob, trvá cca 60 minut (ale čas se dá upravit). Vstupné 30 Kč osoba. Zde je nutné domluvit předem v infocentru.

3) Prohlídka Flemmichovy vily – komentovaná prohlídka vilou krnovského průmyslníka Theodora Flemmicha i s výkladem k právě probíhajícím výstavám. Možnost využít zahradu vily k odpočinku. Vstupné 30 Kč děti, 50 Kč dospělí. Doporučujeme předem si rezervovat v muzeu nebo vám prohlídku zajistí infocentrum.

4) Prohlídka Krnovské synagogy – komentovaná prohlídka synagogy, kde se dozvíte zajímavosti o židovských podnikatelích a průmyslnících, možnost vystoupat do věže synagogy. Vstupné pro děti 40 Kč nebo jsou možné i skupinové slevy. Více informací na recepci synagogy. Doporučujeme si předem rezervovat v synagoze nebo zajistí infocentrum.

5) Rozhledna na Cvilíně je od června otevřena každý den od 10:00 do 18:00. Vstupné je 20 Kč děti a 50 Kč dospělí.

Při návštěvě můžete kombinovat vstupy do památek a zábavné materiály z infocentra. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás obraťte.

Zdroj: Infocentrum Krnov