KRNOV | Začátek turistické sezóny je již pravidelně v Krnově zahajován Dnem otevřených památek. Jednou z nejnavštěvovanějších krnovských atraktivit je nově opravená rozhledna na Cvilíně. Aby čekání na prohlídku, zvláště mladším návštěvníkům, rychleji utíkalo, rozhodli se pracovníci MIKS Krnov připravit na tento den malé překvapení v podobě mobilního lanového centra instalovaného v blízkosti rozhledny.

Foto: Plakát akce

„Lanové centrum je tvořené pevnými konstrukcemi plnými překážek. Lezení je naprosto bezpečné, překážky jsou umístěny nízko nad zemí a u vstupu na překážky bude k dispozici proškolený instruktor, který dětem a rodičům vše vysvětlí. K návštěvě lanového světa není třeba extra zvláštní fyzické síly. Děti si užijí adrenalin a zábavu a rodiče mohou relaxovat na jednom z nejkrásnějších míst našeho města,“ popsala plánovanou atrakci Jana Mojžíšová, koordinátorka projektu Na křídlech kultury.

Takto atrakce, stejně jako vstupy na veškeré památky, je zdarma. Je určena především dětem a bude zpřístupněna v čase od 10.00–16.00 hod. Kapacita lanového centra je omezena a je nutná přítomnost dospělé osoby. Na lanové centrum tedy nebudou vpuštěny děti bez doprovodu. S ohledem na bezpečnost provozu nebude centrum otevřené v případě dešťových přeháněk.

Zdroj: MěÚ Krnov