KRNOV | V městském parku v Krnově opilí dva muži ubili k smrti devětatřicetiletého muže. Krajští kriminalisté obvinili pachatele ze závažného zločinu ublížení na zdraví a výtržnictví. Skončí tak ve vězení.

Foto: ilustrační – pixabay

Publikováno 20. 8. 2019 12:56 hodin | Aktualizováno 21. 8. 2019 9.20 hodin, následně 14.50 hodin

Moravskoslezští kriminalisté vyšetřují tragickou událost na veřejnosti přístupném místě v Krnově. Podle dostupných informací se mluví o městském parku vedle autobusového nádraží, u obchodního domu. K události došlo v pondělí 19. srpna 2019 před půl šestou večer.

Dva muži ve věku 31 a 38 let po předchozím požití alkoholu a slovní rozepři měli fyzicky napadnout devětatřicetiletého muže. Ten utrpěl vážná zranění, kterými na místě podlehl.

„Při příjezdu byl postižený v bezvědomí, a to se zjevným poraněním hlavy. Došlo k selhávání jeho dýchání, a proto byly pacientovi zajištěny dýchací cesty, stejně jako přístrojem řízená ventilace,“ informoval redakci zpravodajství STA Bruntálsko mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

„Přes intenzivně poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči následně selhal také krevní oběh postiženého a týmy ZZS zahájily rozšířenou resuscitaci. Srdeční masáž, ani podané léky však nevedly k obnovení srdeční činnosti. Zasahující lékař byl nucen po několika desítkách minut marného úsilí ukončit resuscitaci a konstatovat smrt muže,“ pokračoval mluvčí Humpl.

Policisté následně omezili na osobní svobodě dvě osoby. „K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví. Na pachatele tohoto skutku pamatuje trestní zákoník trestem odnětí svobody od osmi do šestnácti let. Policisté aktuálně pokračují v konaných úkonech trestního řízení, proto detailnější informace ke skutku aktuálně poskytnout nelze, neboť by mohlo dojít k jejich zmaření,“ v pondělí řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Moravskoslezská policie během úterního dne zprávy o tragické události upřesnila. „Vrchní komisař moravskoslezské policie zahájil trestní stíhání mužů ve věku 31 a 38 let pro zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví a přečin výtržnictví,“ doplnila mluvčí Pokorná.

„Kriminalisté realizovali množství úkonů trestního řízení, dokumentovali skutkový stav věci. Po shromáždění důkazů kriminalisté zahájili trestní stíhání mužů, vrchní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby,“ uzavřela krajská policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.