ALBRECHTICKO | V těchto dnech policejní komisař oddělení obecné kriminality Krnov zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku osmnáct a dvacet let a to ze zvlášť závažného zločinu loupeže ve formě spolupachatelství a jednoho z nich ještě pro přečin porušování domovní svobody.

Foto: Policie ČR

„Protiprávního jednání se měli dopustit tím, že v prosinci 2017 v činžovním domě v obci na Albrechticku zazvonili na byt poškozeného a po otevření dveří ho měl jeden z obviněných napadnout a druhý vniknout do bytu. Ten měl prohledat a odcizit nalezenou hotovost 1 300 korun,“ sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

V této souvislosti je ještě mladší z obviněných stíhán spolu se čtyřiačtyřicetiletou ženou za přečiny nebezpečného vyhrožování a vydírání. „Toho se měli dopustit v lednu a březnu 2018, když měli fyzicky napadnout poškozeného a vyhrožovat mu zabitím s tím, že má stáhnout trestní oznámení ohledně prosincové události. Trestní stíhání nejmladšího z obviněných je vedeno vazebně. Obviněným hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let,“ řekla závěrem Jiroušková.