KRNOV | Přeměna jedné z budov bývalé školy na komunitní dům pro seniory v Kostelci pokračuje. Do konce roku by měly být ukončeny venkovní práce na fasádě, u níž bude zachován historický vzhled. Práce uvnitř objektu potrvají do začátku března příštího roku. Následovat bude vybudování parkovacích míst, pěších komunikací a řada dalších venkovních úprav. Nájemníci se do nových bytů nastěhují pravděpodobně v lednu roku 2021.

Foto: Pixabay

„Uvnitř se aktuálně provádějí sádrokartonové příčky, betonáž podlah, vnitřní instalace a montáž výtahu. Z důvodu havarijního stavu původní kanalizační přípojky bude tento měsíc zahájena rekonstrukce kanalizační větve pro objekt školy a komunitního domova. Práce za 600 tisíc korun provede společnost Krnovské vodovody a kanalizace,“ uvedl Zbyněk Moravec z odboru veřejných zakázek.

Úprava objektu bývalé školy na komunitní dům pro seniory přijde na téměř dvacet milionů korun, z toho šest milionů korun zaplatí formou dotace ministerstvo pro místní rozvoj.

V budově, kde dříve bývala školní družina a jídelna, vznikne deset bytů s podlahovou plochou kolem čtyřiceti metrů čtverečních, které doplní sdílené prostory a technické zázemí. Stavební úpravy spočívají ve změně dispozičního členění místností, vestavbě podkrovních prostor, výměně výplní všech stavebních otvorů, provedení nových skladeb podlah, nových povrchů podhledů a stěn, výměně rozvodů všech instalací, zařizovacích předmětů a technických zařízení. Venkovní úpravy nejsou do dotovaného projektu zahrnuty a budou se řešit zvlášť.

Záměr vybudovat v bývalé škole komunitní dům pro seniory vzešel v roce 2016 od místní organizace KDU-ČSL, která mezi občany Kostelce provedla průzkum, jehož se zúčastnilo 190 respondentů. Jeden z dotazů směřoval na vyjmenování služeb, které jim v Kostelci schází. Více než třetina odpověděla, že chráněné bydlení pro osamocené starší osoby.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.