KARLOVICE (FOTO) | Den obce oslavili místní i přespolní v Karlovicích na Vrbensku. Na podiu vystoupili například Modrý cimbál a Tichá dohoda. Hasiči oslavili 140. výročí svěcením praporu a průvodem obcí.

Foto: Radek Vráblík

Areál u fotbalového hřiště v Karlovicích na Vrbensku v sobotu 9. června 2018 ožil oslavami obce. Každoroční Den obce nabídl bohatý kulturní i společenský program. Na podiu vystoupili Divadlo Gafa s představením pro děti s kouzelnickými prvky, slovácká muzika Muzikanči Opava, pop-rocková kapela Modrý cimbál, Jindra Holubec Y Amigos, Tichá dohoda a večerní všelidovou veselici k tanci a poslechu si připravila vrbenská kapela Proton.

„Skvělé byly výkony hudebních skupin. Velký ohlas jsem zaznamenala při vystoupení Modrého cimbálu a Jindry Holubce se svou skupinou,“ pochvalovala si karlovická starostka Jana Helekalová.

Na akci nechyběl ani doprovodný program pro děti a dospělé. „Dětem se líbily tři skákací hrady, jízda na konících anebo kočárem, vodní fotbal, pěna, lukostřelba, střelba ze vzduchovky. Zaujal je také workshop řemesel, jednalo se o česko-polský projekt, na který jsme získali dotaci z Euroregionu Praděd,“ pokračovala starostka Helekalová.

V rámci Dne obce oslavili místní dobrovolní hasiči 140. výročí. V místním kostele proběhlo svěcení praporu a obcí prošel také slavnostní průvod. Na louce pod kostelem probíhal tradiční festival a soutěž v kosení kosou (VÍCE ZDE!) anebo v družině základní školy se soutěžilo o nejkarlovičtější koláč.

„Všem, kteří mi při přípravě a organizaci této tradiční akce pomáhali, patří velký dík,“ uzavřela významnou kulturní a společenskou akci na Vrbensku starostka Karlovic Jana Helekalová.

 

RADEK VRÁBLÍK on EmailRADEK VRÁBLÍK on FacebookRADEK VRÁBLÍK on InstagramRADEK VRÁBLÍK on TwitterRADEK VRÁBLÍK on Wordpress
RADEK VRÁBLÍK
V roce 2011 založil společnost Studio STA – multimediální agenturu o.p.s. a spektrum nových médií. Mezi ně patří regionálně nejčtenější zpravodajský portál STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.