HOLČOVICE (FOTO) | V Holčovicích na Albrechticku slavnostně otevřou nově vybudovanou přírodní zahradu Jeřabinku. Stane se tak v prostranství areálu místní základní školy v sobotu 14. září 2019 od 14 do 18 hodin.

V areálu za Základní školou v Holčovicích na Albrechticku vznikla nově vybudovaná přírodní zahrada, kterou realizátoři pojmenovali Jeřabinka. Lokalita nabídne tři zóny – praktické poznávání (stromové arboretum, geologická expozice, bylinkový záhon, květnatý trávník, hnízdiště pro ptáky, broukoviště, hmyzí hotel, jezírko); didaktická zóna (přírodní učebna, výukové paravány, informační tabule, cedule k rostlinám, meteostanice) a zóna pro tvořivé hry.

„Úprava bývalé školní zahrady je provedena v přírodním stylu. Jsou upřednostněny prvky, které podpoří environmentální výchovu a rozvoj dovedností dětí. V zahradě jsou zvýrazněny přírodní složky (půda, voda, vegetace, kámen, dřevo), které dominují v okolní krajině. Zahrada nabízí mnoho dalších zajímavostí a prvků,“ informovala redakci zpravodajství STA Bruntálsko koordinátorka projektu a pedagožka Martina Tesařová.

Foto: Návrh ZŠ Holčovice

Co všechno žákům a učitelům k rozvoji environmentální výchovy nabídne nově vybudovaná přírodní zahrada Jeřabinka, se můžete podrobněji dozvědět již tuto sobotu 14. září 2019. Slavnostní otevření je připravené pro širokou veřejnost.

Projekt je spolufinancován ze Státního fondu životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí Richarda Brabce.

Foto: plakát akce – ZŠ Holčovice