BRUNTÁL (AKTUALIZOVÁNO, FOTO, VIDEO) | Devět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu 27. listopadu 2021 večer v Bruntálu u požáru v pokoji třetího, tedy nejvyššího patra zdejšího hotelu Montenegro. Požár s předběžně odhadovanou škodou jeden milion korun se obešel bez zranění. Příčina jeho vzniku je v šetření.

Foto: HZS MSK

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v sobotu po půl sedmé večerní. Do Krnovské ulice v Bruntále ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanic Bruntál a Krnov, společně s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů z Bruntálu, Krnova, Světlé Hory, Horního Benešova, Vrbna pod Pradědem, Lomnice a Dolní Moravice.

“Přibližně dvacet minut po osmnácté hodině došlo z dosud přesně nezjištěných příčin na ulici Krnovské v Bruntále k zahoření jednoho z pokojů ve třetím patře budovy zdejšího hotelu. Jak bylo dosavadním prošetřováním a prověřováním zjištěno, tak v té době pokoj obýval 54letý muž italské národnosti, který se ve výše uvedené době zcela sám zdržoval v hotelovém zařízení. Přítomnými příslušníky Hasičského záchranného sboru Bruntál bylo v době hasebního zásahu evakuováno z prostor přilehlé restaurace 12 osob,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Požár poničil jeden pokoj, v dalších pokojích i na chodbách bylo plno kouře. Hasiči ho dostali pod kontrolu za 11 minut, dohašení s rozebíráním opláštění hotelové budovy jim zabralo dalších 45 minut, když prohledávali střechu hotelu i všech 28 pokojů,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Ještě před příjezdem hasičů bylo evakuováno z hotelové restaurace a hotelu 12 osob. Nebyly zde instalovány žádné hlásiče požáru.

“Vzniklým požárem byla poškozené právnické osobě z Bruntálu způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši do jednoho miliónu korun. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, objektivní příčina zahoření nebyla doposud zjištěna ani stanovena a celá záležitost je nadále v gesci vyšetřovatele požárů Hasičského záchranného sboru v Bruntále, v úzké spolupráci s policisty a kriminalisty Územního odboru Policie České republiky v Bruntále,” informoval dále Černohorský.

„Hasiči mj. využili i dvě automobilové plošiny z bruntálské a krnovské stanice HZS MSK (AP 40 MB Econic Bumar a AP 30 Renault Midlum). Do nedělního rána zde budou hlídat požářiště zdejší dobrovolní hasiči (tedy z Bruntálu),“ uzavřel mluvčí hasičů Kůdela.

Foto: HZS MSK

Podívejte se na video!

 

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.