BRUNTÁL | Také do bruntálských škol se po více jak dvou měsících vrátily děti. Do školních lavic v pondělí 25. května usedla část dětí z prvních až pátých tříd. Účast při výuce ve škole je dobrovolná.

Foto: MěÚ Bruntál

Do škol v Okružní a Školní ulici nedorazila ani polovina obvyklého počtu žáků, do školy v Jesenické ulici jich přišly dvě třetiny. Vyučuje se ve skupinách. „Vymysleli jsme takovou organizaci, aby se žáci z jednotlivých skupin nepotkávali. Nebylo to vůbec snadné, ale myslíme, že se povedlo,“ uvedla ředitelka ZŠ Bruntál, Jesenická 10 Marcela Žáková.

Situaci v ZŠ Bruntál, Okružní 38 ztěžuje probíhající rekonstrukce. „Museli jsme navíc vyřešit i nepotkávání se dětí s řemeslníky,“ řekl ředitel školy Leoš Sekanina. Kvůli výměně oken není možné některé třídy vůbec využívat. „Rekonstrukce samozřejmě vše komplikuje, ale děti to nesmí pocítit, vše musí probíhat stejně, jako na jiných školách,“ doplnil Leoš Sekanina.

Opatření proti šíření infekční nemoci Covid 19 je ve školách více. Ve třídách je k dispozici dezinfekce, děti i učitelé používají roušky případně ochranné štíty. „Snažili jsme se promyslet všechna možná rizika, takže pro žáky, kteří by nebyli dobře vybaveni, máme nachystané roušky i štíty, ty jim zapůjčíme v případě, že si to budou jednotliví rodiče přát. Desinfekce máme dost,“ pokračovala ředitelka Marcela Žáková. Stejně tak v ZŠ Bruntál, Školní 2 se nově vybavili potřebnými pomůckami. „Máme dostatek dezinfekce, roušek, ochranných štítů, teploměrů, učeben i pedagogických pracovníků. Děkujeme za podporu zřizovateli,“ řekla ředitelka školy Milena Zatloukalová.

Současně s výukou ve škole stále také probíhá on-line výuka dětí, které zůstaly doma. „Výuka žáků prvního stupně, kteří nenastoupili do školy bude nadále probíhat distanční formou, takzvaně na dálku, jejich kmenovými učiteli tak, aby měli všichni žáci stejný přístup k informacím ve vzdělávání a totožné množství a obsah učiva,“ upřesnila Milena Zatloukalová. Žáci ze školy v Jesenické ulici, kteří zůstali doma, jsou také vzděláváni stejně jako dosud. „Učivo probírané ve škole i při distanční výuce je v podstatě totožné, úkoly pro výuku online najdou žáci i rodiče na našich stránkách stejně jako v minulých týdnech,“ dodala Marcela Žáková. Obdobně to je i na ostatních školách.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.