BRUNTÁL | Město Bruntál má novou, moderní obřadní síň. Svatebčané a jiní návštěvníci zde mají nyní více pohodlí. Vyměněn byl nábytek a další vybavení. Atmosféru obřadu je nyní možné například ovlivnit výběrem barvy osvětlení.

Foto: MěÚ Bruntál

 

Designer Luboš Sivák zapracoval do návrhu nové podoby síně několik prvků, které symbolizují mimořádnost okamžiků, které se zde dějí. Jsou to například kruhová světla připomínající snubní prstýnky. Svůj filozofický význam má i vstup do síně připomínající nebeskou bránu a abstraktní obrazy v harmonickém zlatavém tónu, odkazující na umění benátských mistrů. Vše dohromady tvoří novou a mimořádnou atmosféru místa.

Rekonstrukce se neobešla ani bez stavebních úprav. Celkem trvala dva měsíce. „Stavba probíhala nad očekávání dobře. Vše bylo přesně tak, jak bylo naplánováno,“ konstatoval Luděk Holan, ředitel Hospodářské správy města Bruntál.

Myšlenku rekonstrukce obřadní síně představil městským radním místostarosta Radek Zatloukal letos na jaře. Návrh se setkal s jejich podporou. Jako zhotovitel byla vybrána společnost Sichr Design s. r. o.

„Výsledkem je krásná a moderní obřadní síň, která je nyní důstojným místem pro konání svateb a vítání občánků,“ řekl místostarosta Radek Zatloukal.

Foto: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál

Zdroj: MěÚ Bruntál