VRBNO POD PRADĚDEM | Zásadní proměna obřadní síně na vrbenské radnici je u konce. Po dokončené rekonstrukci získala obřadní síň důstojný a moderní vzhled.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

„Stará obřadní síň prostě dosloužila a my jsme místo dílčích úprav zvolili zásadní přestavbu. Obyvatelé Vrbna si něco takového rozhodně zaslouží,“ sdělila místostarostka Iveta Pešatová.

Celková rekonstrukce obřadní síně, která začala 2. května, byla nevyhnutelná. Síň sloužila několik desítek let bez významnějších úprav. Situace se dostala tak daleko, že začalo opadávat dřevěné obložení a část zařízení, například varhany nebo zvuková aparatura, zcela dosloužily.

Při rekonstrukci byly odstraněny původní dřevěné obklady, staré omítky a ztrouchnivělé podlahy, demontováno bylo staré topení a rozvody.

Hlavní vstup do síně byl rozšířený a druhý dveřní otvor byl zazděný. Poté síň dostala nové omítky,  podlahy, akustický podhled a topná tělesa. Vyměněna byla elektroinstalace, místnost byla ozvučena a získala rovněž klimatizační jednotku. Nové jsou také vstupní dveře světla, záclony, koberce a obřadní stůl.

„Je to vlastně nové od podlahy po strop. Mám z toho všeho velmi dobrý pocit, ale nejvíc mě asi potěšila klimatizace a nová zvuková aparatura, “ svěřila se vrbenská matrikářka Jaroslava Harazinová.

Nová obřadní síň je tedy připravená. První dva svatební obřady se zde odehrají už v sobotu 19. srpna.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem 

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem