BŘIDLIČNÁ | Jedenáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v noci ze středy na čtvrtek 29.července 2021 v Břidličné u požáru výrobní linky a střechy výrobní haly s předběžně odhadovanou škodou 200 milionů korun. Událost se obešla bez zranění. Hasiči uchránili před ohněm další přilehlé výrobní haly. Příčina vzniku požáru je dosud v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru výrobní linky a střechy haly v areálu firmy informováno ve středu krátce před desátou hodinou večerní. „Do Břidličné vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov, Krnov a Bruntál, také podniková hasičská jednotka, společně s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů obcí – Břidličná, Rýmařov, Dolní Moravice, Lomnice, Vrbno pod Pradědem, Malá Morávka a ze sousedního Olomouckého kraje z obce Huzová,” informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

„Hasiči dostali požár pod kontrolu za tři a půl hodiny, dohašování jim zabralo zhruba stejnou dobu. K hašení mj. využili i výškovou techniku – dvě automobilové plošiny: AP 40 MB Econic Bumar ze stanice HZS MSK Bruntál a AP 27 Tatra 815 dobrovolných hasičů z Vrbna pod Pradědem. Do čtvrtečního rána zde kontrolovaly požářiště obě dobrovolné jednotky z Břidličné (podniková a obecní),” sdělil závěrem mluvčí.