OSOBLAHA (AKTUALIZOVÁNO, FOTO, VIDEO) | Deset jednotek hasičů vyjelo do Osoblahy k rozsáhlému požáru haly s uskladněnou slámou. Objekt se nyní nechává dohořet. Podívejte se na foto a video z místa události!

Foto, video: Radek Vráblík

Operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje bylo o rozsáhlém požáru informováno v pondělí 27. července 2020 v 18.19 hodin. Na místo ihned vyjelo deset jednotek hasičů – dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Bruntál a Krnov, společně s nimi osm jednotek dobrovolných hasičů z Osoblahy, Bruntálu, Krnova, Města Albrechtic, Vrbna pod Pradědem, Jindřichova, Brumovic a Slezských Rudoltic.

„Po příjezdu na místo již požárem byla zasažena celá hala. Jedná se o halu asi 50 krát 20 metrů, kde je uskladněna sláma. Po příjezdu se hasiči začali soustředit především nejenom na samotné hašení, ale i na ochranu okolí, protože v blízkosti jsou další dvě haly. V jedné je uskladněná řepka, druhá je prázdná,“ přímo na místě události informoval STA Bruntálsko bruntálský ředitel moravskoslezských hasičů Jiří Patrovský.

„Po dohodě s majitelem jsme se rozhodli, že se požár slámy nechá vyhořet, a to jednak z ekonomických důvodů, tak i z pohledu majitele. Dále se soustředíme na to, aby se požár nepřenesl na sousední okolí, na uskladněnou řepku a nedošlo k dalším škodám zde v obydlí,“ pokračoval šéf hasičů Patrovský.

Mezi objekty hasiči pořezali stromy a keře, aby se kvůli nim požár nerozšířil na další haly. „Předpoklad naší účasti to vidím na den a půl, podle toho, jak dlouho bude dohořívat samotná sláma. Budeme hasiče na místě co šest hodin střídat a vyhodnocovat situaci,“ dodal ředitel bruntálských profesionálních hasičů Jiří Patrovský.

Předběžnou škodu odhadnul majitel na 1,2 milionu korun, hasiči uchráněné hodnoty na majetku (především druhá hala) jdou také do statisíců korun. “Požár se dosud obešel bez zranění, příčina jeho vzniku je v šetření,” uzavřel mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

RADEK VRÁBLÍK on EmailRADEK VRÁBLÍK on FacebookRADEK VRÁBLÍK on InstagramRADEK VRÁBLÍK on TwitterRADEK VRÁBLÍK on Wordpress
RADEK VRÁBLÍK
V roce 2011 založil společnost Studio STA – multimediální agenturu o.p.s. a spektrum nových médií. Mezi ně patří regionálně nejčtenější zpravodajský portál STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.