VRBENSKO | Na Vrbenském vrchu, který proběhne už tento víkend, se představí také autokrosař Martin Kolomý junior. Kulturní program obohatí zpěvačka Lenka Szabó Hrůzová s kapelou LoGarytmy. Kyvadlová autobusová doprava nabídne o jednu zastávku navíc.

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Mezinárodní automobilové závody Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024 – Vrbenský vrch, které pořádá Automotoklub Vrbno v AČR, se tradičně pojedou na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou (Andělská Hora). Motoristická akce proběhne už tento víkend, a to od pátku 12. do neděle 14. července 2024.

Během závodních dnů dojde k úplné uzavírce státní silnice. Objízdná trasa povede přes Karlovu Studánku a přes Heřmanovice a Holčovice. Vše kolem uzavírky bude probíhat jako v předešlých ročnících, a to jak páteční, tak i víkendová doprava. Pořadatelé i letos zajistili bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu. Tentokrát bude o jednu zastávku navíc. Autobus pojede až k vrbenskému Autokempu Dolina, který se nachází před Ludvíkovem.

„V sobotu 13. a v neděli 14. července 2024 bude pendlovat autobus mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovicemi. Z Vrbna vždy každou celou hodinu od 8 do 17 hodin, z Karlovic o půl od 8.30 do 17.30 hodin. Nástupiště budou ve Vrbně u Autokempu Dolina, na parkovišti u bývalého Dřevokombinátu u mateřské školy na Jesenické ulici, vlakovém nádraží a zastávce ATQ u zámečku. V Karlovicích bude nástup na rozcestí, u školky a Slezanu,“ informoval Martin Pleva z Automotoklubu Vrbno v AČR.

Ti, kteří přijedou vlastím autem, mohou parkovat jen na vyhrazených místech. Pro diváky je připravené odstavné parkoviště ve Vrbně pod Pradědem u bývalého Dřevokombinátu a před firmou Ridex, v Karlovicích pak v areálu firmy Protipožární bezpečnostní systémy s.r.o. Poblíž těchto míst jsou vždy zastávky kyvadlové autobusové dopravy. Ke změně dojde také u pravidelných autobusových linek z Bruntálu do Karlovy Studánky a zpět.

Přijede autokrosař Martin Kolomý junior, změnil se účinkující kulturního programu

Široké veřejnosti nabídne víkendový program nejenom zážitek ze závodů, ale i prezentaci George Negru se svojí Škodou Georginou GTR. Jeho automobil se oficiálně stal nejnižším závodním speciálem s uzavřenou karoserií. Vrbenský vrch obohatí svou návštěvou také automobilový závodník Rallye Dakar Aleš Loprais s jeho týmem.

„Dalším hostem letošních závodů bude Martin Kolomý junior, který se pravidelně účastní Mistrovství Evropy v autocrossu. Tam mu v průběžném pořadí patří třetí příčka v kategorii Junior Buggy. V rámci Mistrovství České republiky je na průběžném druhém místě. Martin tak doveze svůj speciál a ukáže se nám v plném nasazení,“ pokračoval Martin Pleva.

V rámci kulturního programu, který proběhne u vrbenské hasičské zbrojnice v sobotu 13. července 2024 večer, je připravena autogramiáda Aleše Lopraise s jeho týmem. Od 18 hodin vystoupí zpěvačka Lenka Szabó Hrůzová s kapelou LoGarytmy, která tak nahradí dříve avizovaného Richarda Scheuflera s kapelou. Následovat bude kapela Beatles revival a večerní program uzavře DJ, který se postará o hudbu až do jedné hodiny ráno.

Vstup na závody je jako každý rok zpoplatněn. Jednodenní vstupenka vyjde na 150 korun, dvoudenní na 250 korun. Zakoupením vstupenky podpoříte náročnou organizaci a průběh celého Vrbenského vrchu.

Vrbenský vrch zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů. Mediálním partnerem akce jsou regionální zpravodajství STA Bruntálsko a Rádio Čas.

Informace (a to i k předešlým ročníkům) najdete ve speciální rubrice Vrbenského vrchu!

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR

Zdroj: Automotoklub Vrbno v AČR