KRNOV | Po Uherském Brodu, Velkém Meziříčí a Kopřivnici zamíří také do Krnova originální putovní výstava nazvaná Klima se mění. Změň se i ty!, která srozumitelnou formou seznamuje s fakty o dopadech globální změny klimatu, jejich příčinách a zejména možnostech, jak na ně mohou lidé reagovat.

Foto: Plakát akce

„Města v České republice si stále více uvědomují nutnost informovat občany o klimatických změnách i konkrétních opatřeních. Organizace CI2 proto připravila tuto putovní výstavu, která tematicky navazuje i na krnovské aktivity, týkající se ochrany klimatu a adaptace na změny,“ vysvětluje Pavla Hájková z odboru životního prostředí a dodává, že Krnov patří k městům, která uvažují o zkvalitňování životního prostředí v dlouhodobém časovém horizontu, a proto ve svých plánech zohledňuje důležitost přizpůsobení rozvoje klimatickým změnám.

Jednotlivé panely ukazují příčiny a dopady změny klimatu nejen u nás, ale i ve světě.

Expozice zároveň na konkrétních příkladech přibližuje nejen to, co mohou pro zlepšení udělat jednotlivci, ale také opatření, která mohou uskutečňovat veřejné správy či podniky. „Součástí výstavy jsou rovněž náměty na jednoduché aktivity, které jsou dostupné téměř každému. Svůj byt, zahradu nebo životní styl totiž za nás nikdo nepřizpůsobí a některá nenáročná opatření mohou být zároveň impulsem pro změny životního stylu,“ popisuje Pavla Hájková.

Unikátní výstavu si mohou zájemci prohlédnout v prostorách odboru životního prostředí od pondělí 22. října do pondělí 5. listopadu. Součástí zahájení bude beseda s jedním z autorů expozice, která se uskuteční od 16.30 hodin v malé zasedací místnosti v prvním patře radnice. K dispozici bude i řada doprovodných materiálů a informací k tématu.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.