OPAVA | Rakouská knihovna Univerzitní knihovny Slezské univerzity v Opavě připravuje ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze výstavu věnovanou všestrannému tvůrci architektury, uměleckých řemesel a designu ve 20. století Josefu Hoffmannovi.

Foto: Plakát akce

Výstava s názvem Josef Hoffmann 1870 – 1956 a s podtitulem Ornament a moderna / Architekt a designér se uskuteční od 2. května 2019 v prostoru foyeru Univerzitní knihovny Slezské univerzity v Opavě v budově na Bezručově náměstí č. 14 v Opavě. Přístupna bude vždy v pondělí až čtvrtek mezi 9 až 16 hodinou a v pátek od 9 do 15 hodin, a to do 26. června 2019.

Dne 7. května 2016 uplynulo 60 let od úmrtí Josefa Hoffmanna. Rakouské kulturní fórum v Praze se rozhodlo tohoto všestranného tvůrce architektury, uměleckých řemesel a designu ve 20. století připomenout prostřednictvím putovní výstavy, která prezentuje Hoffmannovy nejdůležitější projekty spolu s fotografiemi jeho privátních interiérů jak ve Vídni, tak v jeho rodném městě Brtnici u Jihlavy.

Expozice má ambice představit českému divákovi Hoffmannovu tvorbu v plné šíři, od tvůrčích začátků, přes slavnou éru jeho vedení firmy Wiener Werkstätte, nejvýznamnější architektonické projekty, až po dosud spíše opomíjené projekty z doby po první světové válce. „Návštěvníci se mohou blíže seznámit rovněž s osudy a tvorbou Josefa Hoffmanna po druhé světové válce. Mohu prohlásit, že svojí tvorbou významně ovlivnil nejen českou, ale i evropskou architekturu a design,“ sdělila k výstavě vedoucí Univerzitní knihovny SU  Zuzana Tichá.

Zdroj: Slezská univerzita v Opavě

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.