BRUNTÁL | V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájil trestní stíhání místního jednadvacetiletého muže jako obviněného ze spáchání zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení.

Foto: ilustrační Pixabay

Na podkladě všech doposud zjištěných a prokázaných skutečností totiž výše uvedený muž několik minut po dvaadvacáté hodině 10. června 2023 v prostoru křižovatky ulic Zeyerova a Dr. E. Beneše v Bruntále poškodil dva stožáry se světelnou signalizací pro řízení křižovatky.

„U těchto sloupů úmyslně odstranil plastová dvířka a následně vytrhl z elektrických svorkovnic elektrickou kabeláž, čímž došlo k vypnutí světelného zařízení v celé křižovatce, a to až do opravy v odpoledních hodinách dne 12. června 2023 a svým protiprávním jednáním a chováním způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši přes 18 tisíc korun. Celá záležitost je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany bruntálských kriminalistů,” uvedl mluvčí policie René černohorský.