TŘEMEŠNÁ | U Třemešné na Osoblažsku se vybouralo auto. Převrátilo se přes střechu a skončilo mimo silnici. Při nehodě se těžce zranil devatenáctiletý muž, kterého musel transportovat záchranářský vrtulník do ostravské fakultní nemocnice. Druhého dvaadvacetiletého zraněného muže odvezli do krnovské nemocnice.

Foto: ZZS MSK

Tři pozemní posádky a vrtulník letecké záchranné služby se zapojili do zásahu v souvislosti s dopravní nehodou, která se odehrála v sobotu 21. července 2018 ve večerních hodinách na Osoblažsku. Krajské zdravotnické operační středisko bylo o havárii osobního vozidla, které se u Třemešné převrátilo přes střechu a skončilo mimo vozovku, informováno krátce před tři čtvrtě na sedm.

„Na pomoc vyjela nejbližší posádka RZP z Města Albrechtice, která byla u zraněných během osmi minut od nahlášení události. K zásahu byly také vyslány týmy RV a RZP ze základny v Krnově a následně i vrtulník z Ostravy,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři ošetřovali dvě osoby, které v havarovaném vozidle cestovaly. Devatenáctiletý muž utrpěl vážné poranění, zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil zranění hlavy a známky svědčící pro otřes mozku, rovněž poranění hrudníku.

„Pacient byl uložen do vakuové matrace, posádky zajistily kompletní ošetření v rámci přednemocniční neodkladné péče a následný letecký transport do traumatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava,“ pokračoval mluvčí Humpl.

Druhý, dvaadvacetiletý muž, utrpěl rovněž otřes mozku a poranění dolní končetiny. „Po ošetření jej pozemní posádka ZZS předala na urgentním příjmu nemocnice Krnov,“ v závěru dodal mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.