VRBENSKO | Záchranáři ZZS MSK zasahovali včera, v úterý 9. července 2019, u dvaašedesátiletého muže s akutním srdečním infarktem na Vrbensku. Tísňové volání k pacientovi s náhle vzniklou bolestí na hrudi přijalo zdravotnické operační středisko před půl sedmou hodinou v podvečer.

Foto: ZZS MSK

Zdravotnická posádka ze stanoviště ve Vrbně pod Pradědem byla u pacienta za necelé tři minuty od přijetí výzvy k výjezdu. „V několika dalších minutách záchranáři vyhodnotili dvanácti svodový záznam EKG, zajistili pacientovi vstup do žilního řečiště a po konzultaci s lékařem zahájili podávání léků. Zasahující lékař na místě následně u muže indikoval urgentní zákrok na specializovaném kardiologickém pracovišti ve Fakultní nemocnici v Ostravě.,” sdělil Ladislav Lang, zastupující tiskový mluvčí ZZS MSK

„K takzvané akutní koronarografii pacienta transportoval vrtulník LZS Ostrava, který přistál v 19:30 hodin na nedalekém hřišti přímo ve Vrbně pod Pradědem. Krátce po dvacáté hodině byl již muž v péči zdravotníků na cílovém pracovišti v Ostravě,” sdělil závěrem Lang.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.