MSK | Pracovníci Zdravotnické záchranné služby MSK disponují, pokud jde o ochranu proti nemoci COVID 19, špičkovým vybavením. Organizace přistupuje k ochraně svých zaměstnanců velmi zodpovědně.

Foto: ZZS MSK

Již během roku 2020 dostal každý člen výjezdového týmu speciální vybavení v hodnotě několika tisíc korun, jednalo se přitom o více než 700 sad. Záchranář má vždy tu svou u sebe k použití u infekčního pacienta. Sada obsahuje osobní ochrannou celo obličejovou masku Draeger, celotělový bavlněný oblek pro snazší práci v ochranných oblecích, gumové holínky, funkční tričko pro udržení teplotního komfortu, různé druhy ochranných brýlí, pevnostní rukavice a další pomůcky. Vybavení, do té doby využívané pouze Týmem pro specializované činnosti, tak dostal k dispozici každý zaměstnanec.

Jelikož nebylo možné realizovat prezenční vzdělávání, byli zaměstnanci v použití pomůcek proškoleni pomocí interaktivních videí, online setkání a prostřednictvím interaktivního kurzu na vzdělávacím portálu ZZS MSK.

Díky unikátnímu výrobku Oční optiky Jaroslava Policara z Prahy, se nyní podařilo finálně doplnit poslední chybějící a důležitou součást, a to dioptrické vložky do ochranných masek. Byly zhotoveny pro téměř sto zaměstnanců trpících očními vadami, a významně tak pomohou zjednodušit náročnou práci v ochranných pomůckách. Brýle se upevní uvnitř masky a umožní tak svému nositeli pohodlnější užívání dioptrické zdravotní pomůcky v infekčním prostředí. Rámeček masek byl vyroben optikou zcela zdarma, ZZS MSK pak svým zaměstnancům uhradila výrobu dioptrických skel v plné výši.

Pracovníci ZZS MSK zůstávají plně připraveni na další boj s nemoci COVID 19, stejně jako na svou běžnou práci při záchraně zdraví a životů.

Zdroj: ZZS MSK