RÝMAŘOV | Kolem desáté hodiny dopolední 12. srpna 2018 došlo v Rýmařově k několika dopravním nehodám osobního motorového vozidla značky Peugeot. Po těchto kolizních situací se na místo ihned dostavila přivolaná službu konající policejní hlídka z rýmařovského Obvodního oddělení, která v automobilu zadržela třináctiletého chlapce, který seděl za volantem vozu a snažil se z místa poslední dopravní nehody odejet.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Nejprve řidič vozu narazil do kovové brány objektu střední školy na ulici Julia Sedláka, přičemž po střetu nezastavil a pokračoval dále po ulicích Jelínkova, Bartákova, Palackého až na ulici Jesenickou, kde při prováděném couvání narazil do dvou stromů. Po těchto kolizních situací se na místo ihned dostavila přivolaná službu konající policejní hlídka z rýmařovského Obvodního oddělení, která v automobilu zadržela 13letého chlapce, který seděl za volantem vozu a snažil se z místa poslední dopravní nehody odejet,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Lustracemi ve všech dostupných evidencích, jakož i důsledným prověřováním celé záležitosti bylo prokázáno, že se chvíli předtím výše uvedená nezletilá osoba vloupala do budovy zdejší střední školy na ulici Julia Sedláka v Rýmařově, kde nalezla klíče k automobilu, který byl zaparkován v garáži na pozemku školského zařízení, a za jejich pomocí vůz odcizila. Orientační dechová zkouška vyzněla u chlapce negativně, ke zranění jeho osoby ani žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 40 tisíc korun,“ sdělil dále Černohorský.

Rýmařovští policisté a bruntálští kriminalisté následně prověřovali případnou další trestnou činnost shora jmenovaného 13letého chlapce, který se postupně doznal ke své trestné činnosti majetkového charakteru. „V noční době z 8. na 9. srpna letošního roku se například vloupal do kabinetu učitelů v budově Základní školy na ulici Jelínkové v Rýmařově, kde odcizil fixy a nalepovací papírky v hodnotě téměř 200 korun. Při pohybu po školském zařízení postupně rozsvítil všechna osvětlení v budově a následně z místa činu utekl,“ pokračoval dále mluvčí policie.

„Z 9. na 10. srpna tohoto roku se vloupal do restaurace na ulici Rudé Armády v Rýmařově a odcizil různé druhy a množství cigaret a finanční hotovost v mincích, čímž způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši bezmála 7 tisíc korun. Ve stejné době vnikl i do prodejny potravin na ulici Opavské v Rýmařově, odkud odcizil několik láhví různých druhů alkoholu a vína, zapalovače a cukrovinky, vše v hodnotě více jak tisíc korun,“ řekl závěrem Černohorský.

Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany rýmařovských policistů a bruntálských kriminalistů v úzké spolupráci s pracovníky Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Rýmařově, kdy se zjišťuje možné další protiprávní jednání tohoto nezletilce případně i jiných osob.

MAREK HIŠER
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.