MILOTICE NAD OPAVOU | U Milotic nad Opavou se střetlo auto se sanitkou. Tragickou nehodu nepřežila řidička, zraněn byl i tříletý chlapec. Silnice byla neprůjezdná.

Foto: ZZS MSK

Složky Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje zasahovaly u tragické dopravní nehody osobního automobilu a převozové sanitky na silnici I/11 u Milotic nad Opavou na Bruntálsku. K události došlo v pondělí 20. listopadu o půl čtvrté odpoledne.

Sanitka Renault Trafic jela od Horního Benešova na Bruntál, kde protijedoucí automobil Volkswagen Passat jedoucí od Bruntálu na Horní Benešov dostal s největší pravděpodobností na mokré vozovce smyk a narazil do sanitky. „Řidička osobního auta ročníku narození 1987 z Bruntálska utrpěla zranění těžšího charakteru, přičemž i přes prováděnou resuscitaci ze strany osádky rychlé záchranné služby na místě zemřela,“ řekl mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

„Šestatřicetiletá žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů již mimo vozidlo, první pomoc jí poskytovali svědkové události a následně policisté. Posádky ZZS zahájily rozšířenou resuscitaci – pokračovaly v započaté nepřímé srdeční masáži, zajistily dýchací cesty a podávaly léky ve snaze obnovit srdeční činnost. Veškerá snaha však byla marná a zasahující lékařka po více než půl hodinovém úsilí konstatovala smrt. Pacientka na místě podlehla utrpěným mnohočetným poraněním,“ pokračoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

V osobním vozidle byl i tříletý chlapec. „Ten je podle současně dostupných informací stabilizovaný a není v bezprostředním ohrožení života. V sanitě jel pouze řidič ročníku narození 1969, pravděpodobně je bez zranění či se zraněním lehčího charakteru,“ informoval mluvčí Černohorský. „Přednemocniční neodkladná péče byla poskytována tříletému chlapci, který byl při vědomí a mimo přímé ohrožení života. S podezřením na těžké zranění byl vrtulníkem transportován do ostravského traumatologického centra,“ doplnil mluvčí záchranářů Humpl.

Silnice byla neprůjezdná. Objízdná trasa vedla přes obec Milotice nad Opavou do Bruntálu a zpět stejnou objízdnou trasou. „Policisté Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu a kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále byli rovněž na místě společně s dalšími složkami IZS a rovněž i záchranářská helikoptéra,“ pokračoval policejní mluvčí.

Na obou havarovaných vozidlech zasahující hasiči provedli protipožární opatření a zabezpečili je proti úniku provozních kapalin. „Na základě požadavku velitele zásahu byl aktivován tým posttraumatické péče, na místo tak za tímto účelem dorazili dva speciálně vycvičení příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. S krizovou intervencí pomohl i jeden z dobrovolných hasičů, který je příslušníkem Policie ČR a rovněž je součástí policejního intervenčního týmu,“ uzavřel mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Foto: ZZS MSK