KRNOV | Tento týden byly dokončeny práce za více než milion korun na dvou hřištích volně přístupných veřejnosti. Na vícegeneračním hřišti v ulici Pod Ježníkem došlo k doplnění herních prvků a zeleně,, na Sídlišti pod Cvilínem pak vznikl psí park.

Foto: MěÚ KRNOV

„Odpočinkovou plochu s herními prvky v ulici Pod Ježníkem jsme dovybavili betonovým pingpongovým stolem a multifunkčním dřevěným domkem se skluzavkou a lezeckou stěnou. Aby došlo k odclonění okolní zástavby, byly zde vysazeny keře, trvalky a šest stromů – dřínů obecných. A také uprostřed plochy přibyl záhon, v němž rostou muchovníky. Jednak jsou jeho plody jedlé a jednak až vyroste, bude část cvičících prvků zakrytá a vznikne větší soukromí při jejich užívání,“ uvedla Petra Mužíková z oddělení komunálních služeb.

Novinkou, která se na veřejných plochách v Krnově objevila vůbec poprvé, jsou zavlažovací vaky u nově vysazených stromů. „Vaky by měly zvýšit šance mladých stromů na dobrý růst a úspěšné zakořenění. Fungují tak, že se napustí vodou a otvory ve spodní části postupně uvolňují vodu do půdy pod dobu několika hodin. Voda se tak dostane přímo ke kořenům stromů,“ vysvětila Petra Mužíková s tím, že pokud se vaky osvědčí, lze je použít opakovaně na jiných místech.

Zdroj:  MěÚ KRNOV

top