BRUNTÁLSKO | Těsně před Velikonocemi navštívili příslušníci Policie ČR z celého bruntálského okresu AGEL Transfúzní službu v Bruntále a prostřednictvím svému daru – daru krve, si vykoledovali mnoho úsměvů, poděkování a skvělý pocit z této neocenitelné pomoci.

Foto: Policie ČR

Příslušníci Policie ČR se ještě před svátky potkali se svými kolegy na společném hromadném odběru krve. Do AGEL Transfúzní služby se postupně sjeli kolegové z obvodního oddělení Bruntál, Rýmařov, z Vrbna pod Pradědem a jejich řady doplnili příslušnici Dopravního inspektorátu, Oddělení informačních a komunikačních technologií, Oddělení analytiky
a kybernetické kriminality a Oboru obecné a hospodářské kriminality. Na základě skvělé spolupráce a podpoře čestného dárcovství krve ze strany vedení Policie ČR, územního odboru Bruntál, navýšila AGEL Transfúzní služba a.s. ještě před Velikonocemi, zásoby krve o téměř 10 litrů, které darovalo 19 příslušníků Policie ČR.

 

 „Již po páté, jsme se my, policisté Územního odboru Bruntál sešli v Nemocnici AGEL Pohorská v Bruntále při hromadném odběru krve a nově také plazmy. Ačkoliv první letošní návštěva proběhla v menším počtu, neboť některým kolegům ji nedovolil zdravotní stav, tak jsme i přesto letos rozšířili řady nových dárců, a to o kolegy z Oddělní služební kynologie. Zároveň aktivně oslovujeme i nově příchozí policisty, aby o možnosti darování krve věděli a mohli se k nám
v rámci hromadných odběrů připojit,“ doplnila inspektorka, prap. Barbora Geierová, která letošní akci zorganizovala. Policisté Územního odboru Bruntál si velice váží spolupráce s AGEL Transfuzní službou a s dárcovstvím budou pokračovat i nadále, protože darování krve pomáhá zachraňovat lidské životy.

 

„Máme velkou radost, že se tyto hromadné odběry těší stále velkému zájmu. Rádi zorganizujeme i další odběry pro ostatní složky integrovaného záchranného systému. Stačí nám zavolat,“ doplnila k odběrům Marcela Kučerková, pracovník péče o dárce. AGEL Transfúzní služba stále hledá nové dárce krve a plazmy. Dárcem se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů.

 

„Děkujeme všem příslušníkům za jejich krásný velikonoční dar a paní ředitelce, plk. Mgr. Natálii Pastuchové Orlové, za podporu všech dárců krve a plazmy,“ dodala MUDr. Naděžda Petřičová, vedoucí lékařka AGEL Transfúzní služby Bruntál.

 

Kromě dárcovství krve a plazmy je možná v AGEL Transfúzní službě a.s. v Bruntále i registrace do Českého národního registru dárců dřeně. Stačí se objednat na tel.: 800 300 900, nebo přes objednávkový systém https://bruntal.odbery.agel.cz.

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR