BRUNTÁLSKO | Čtvrteční dopoledne strávili účastnící se atletického tábora v Malé Štáhli společně s policejní preventistkou. A protože tento den patřil prevenci, byla náplň společně stráveného času jasná.

Foto: Policie ČR

Zejména o prázdninách jsou děti častěji vystaveny rizikovým situacím, a tak hlavním tématem přednášky bylo vlastní bezpečí. S dětmi se hovořilo nejen o bezpečnosti venku na ulici, na hřišti, v lese nebo při nálezu munice, ale také o bezpečnosti při pobytu u vody anebo jak se chovat, když zůstanou sami doma. Zopakovány byly také důležitá telefonní čísla na tísňové linky a děti si potrénovaly paměť při popisu osoby. Po přednášce byla pro děti venku připravena slalomová dráha, kde si vyzkoušely preventivní brýle simulující opilost, únavu nebo stav ovlivněný návykovou látkou. A kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet snímání otisků prstů a odnést si svůj vlastní. 

 

Závěrem byly dětem předány reflexní prvky v podobě reflexních přívěsků, preventivní materiály a edukační hry, které přijaly s velkým nadšením.  

Foto: Policie ČR

 

top