BRUNTÁLSKO (VIDEO) | Společnost Studio STA – multimediální agentura o.p.s. byla založena před 10 lety, a to 18. května 2011. Současně vzniklo i zpravodajství STA Bruntálsko, které patří mezi nejčtenější v regionu.

Už je tomu 10 let, kdy vzniklo Studio STA – multimediální agentura o.p.s. Stalo se tak 18. května 2011. „Přesně před 10 lety se mi v hlavě stvořila myšlenka, že chci mít svou agenturu, psát články, fotit, natáčet reportáže a vše soustředit na prezentaci našeho krásného bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje. A sen se stal skutečností. Vytvořil jsem tým a zpravodajský portál STA Bruntálsko,“ popisuje vznik společnosti její zakladatel Radek Vráblík.

Před tím, než byla založena celá agentura, jeho kroky vedly do Spolku Přátelé Vrbenska, který každoročně pořádá mnoho akcí pro veřejnost. „Jsem rád, že jsem byl u vzniku Studia STA. Když mě Radek oslovil, snažil jsem se mu předat zkušenosti, které mohl využít k založení neziskové organizace. Je pro mě příjemným překvapením, že Studio STA letos slaví 10. výročí. Pro náš Spolek Přátelé Vrbenska je STA spolehlivým mediálním partnerem,“ přiblížil předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Na počátku agentury se její zakladatel seznámil se Zdeňkou Spurnou, která už je několik let ředitelkou Studia STA a šéfredaktorkou zpravodajství STA Bruntálsko. „U nás v obci jsme pořádali mezinárodní festival, který jsem chtěla více zviditelnit. Proto jsem oslovila Radka Vráblíka. Ten mi ještě v ten den, myslím že někdy okolo půlnoci, napsal a zveřejnil ve zpravodajství článek o festivalu s fotoreportáží. A tím začala naše spolupráce, která trvá dodnes,“ přiblížila historický okamžik ředitelka Studia STA Zdeňka Spurná.

Prezentace společenského života a záchranných složek

Multimediální agentura a zpravodajství STA Bruntálsko se po celou dobu soustředí na prezentaci kultury a společenského života nás všech. Je to i jednou z priorit Zdeňky Spurné. Proto je důležitá spolupráce s městy a obcemi. „Se Studiem STA spolupracujeme už od jeho založení od roku 2011. Za tuto dobu o Dívčím Hradě a Osoblažsku informovalo ve stovkách reportážích. Jsem tomu velmi rád, protože regionální zpravodajství je i propagace obce, Osoblažska a přilehlých obcí. Děkuji Studiu STA za spolupráci a přeji mu všechno nejlepší k 10. výročí,“ informoval starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk, kterého doplnila místostarostka Janova Stella Lišková: „Pro nás je důležitý rozvoj malých měst a obcí. Jsem ráda, že Studio STA podporuje a pravidelně informuje o naší práci. Zajímá se o to, jak žijeme u nás na vesnici a za to Studiu STA děkuji.“

Součástí našich životů jsou i nečekané události. V této oblasti je důležitá spolupráce s integrovaným záchranným systémem. Studio STA formou prezentace této oblasti zviditelňuje jejich činnost, ale i to, že je důležité si vážit práce hasičů, policie, záchranářů a zdravotníků, kteří jsou tu pro nás nepřetržitě každý den.

„S ohledem na své zaměstnání jsem strašně moc rád za několikaletou spolupráci se Studiem STA. Prostřednictvím vašeho zpravodajství policisté Moravskoslezského kraje informují o páchání trestné činnosti, objasněné trestné činnosti, dopravní nehodovosti, ale také například o pátrání po osobách a věcech a samozřejmě i preventivní rady, a to pro občany nejen okresu Bruntál, ale třeba i Opavska nebo i Novojičínska,“ pochvaloval si spolupráci mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

„Pro nás je spolupráce se Studiem STA velmi důležitá. Trvá již 10 let a je dobře, že tady jsou, protože je potřebujeme. Každý den přináší informace z našeho okresu o naší činnosti nejenom Hasičského záchranného sboru, ale i jednotek dobrovolných hasičů. Občané ví, co dělají, jaká je naše činnost a jak jim můžeme pomoci,“ dodal ředitel bruntálského územního odboru Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Jiří Patrovský.

Klikněte na obrázek a podívejte se na video Studia STA!

Společnost se zaměřuje i na přeshraniční spolupráci

Moravskoslezský kraj sousedí s Polskem a Slovenskem. Studio STA se proto také zabývá podporou cestovního ruchu a soustředí se na česko-polskou a česko-slovenskou přeshraniční spolupráci. V těchto oblastech má zde i své partnery.

„Euroregion Praděd dlouhodobě přispívá k rozvoji bruntálského regionu prostřednictvím česko-polské spolupráce. Díky této aktivitě byla realizována řada zajímavých projektů. Mezi naše klíčové aktivity patří rovněž podpora cestovního ruchu. Studio STA je pro nás významným partnerem v oblasti propagace naší činnosti, a to nejenom v podhůří Jeseníků, ale i na polské straně hranice,“ řekla ředitelka Euroregionu Praděd Alena Šmigurová.

Děkujeme za 10 let spolupráce!

„Vážení čtenáři a příznivci zpravodajství Studia STA, jsme moc rádi, že tu můžeme být pro vás a děkuji vám, že nám zachováváte velkou přízeň. Patříme mezi nejčtenější v našem regionu. A těším se na další spolupráci. Pište nám, posílejte své příspěvky a fotografie. Děkuji vám!“ poděkovala ředitelka společnosti a šéfka zpravodajství Zdeňka Spurná.

„… a já děkuji správní a dozorčí radě společnosti, paní ředitelce Zdeňce Spurné, všem našim podporovatelům, partnerům, spolupracovníkům, a především vám všem. Ať jsou jakékoliv časy a události v našich životech, přejme si mnoho štěstí, zdraví, lásku a vzájemné porozumění. Děkuji vám za vše!“ uzavřel zakladatel Studia STA Radek Vráblík.

 

Vedení, správní a dozorčí rada společnosti Studio STA – multimediální agentura o.p.s.