ČR | Druhé kolo Studentských prezidentských voleb ukázalo, že mladí lidé chtějí skutečnou změnu hlavy naší české země. Za prezidenta ČR by chtěli Jiřího Drahoše.

Foto: Jeden svět na školách

Studenti v rámci druhého kola Studentských prezidentských voleb (v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách; patří pod organizaci Člověk v tísni), které se konalo v úterý 16. a ve středu 17. ledna 2018, vybírali ze dvou kandidátů, jež postoupili do druhého kola reálné volby – Jiřího Drahoše a Miloše Zemana.

V České republice se celkem druhého kola Studentských prezidentských voleb účastnilo 298 škol, z toho 145 gymnázií, 123 středních odborných škol (SOŠ) a 30 učilišť (SOU). Bylo odevzdáno 38 tisíc 557 platných hlasovacích lístků.

Podíl hlasů pro jednotlivé kandidáty byl následující: bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš získal od studentů celkem 75,86 procent hlasů, současný prezident ČR Miloš Zeman obdržel pouhých 24,14 procent hlasů. Druhé kolo Studentských prezidentských voleb tak ukazuje, že mladí lidé chtějí změnu hlavy našeho státu.